.

.

Трговска марка ликовна уметност „Фарма куќа празници II“ платно уметност од Бет Гроув

Трговска марка ликовна уметност „Фарма куќа празници II“ платно уметност од Бет Гроув

DEN 1055.84

Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Бет Гровесубјект : Сезонал Стил : Модерни рустични производи Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има рамка на poinsettias околу снежниот фармерски пејзаж. Истакнати бои : бела, розова, тен, сива, црвена Бет ја започна својата кариера како уметник во индустријата за честитки и на крајот се приклучи За 15 години. Нејзиниот декоративен стил се постигнува со создавање акварели со употреба на традиционални техники за цртање и сликање и дигитално додавање на современи елементи за дизајн. "Сметам дека суптилните односи на боите се највозбудливиот дел од создавање уметност." Бет работи надвор од нејзиното домашно студио во Портланд, Орегон. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Бет ја започна својата кариера како уметник во индустријата за честитки и на крајот се приклучи на Керол Вилсон ликовна уметност, АД, издавач на канцелариски материјал и предмети за подароци, каде што работеше како персонален уметник 15 години. Нејзиниот декоративен стил се постигнува со создавање акварели со употреба на традиционални техники за цртање и сликање и дигитално додавање на современи елементи за дизајн. „Сметам дека суптилните односи на боите се највозбудливиот дел од создавање уметност“. Бет работи надвор од своето домашно студио во Портланд, Орегон. - Рамка на poinsettias околу снежниот фармерски пејзаж.

Главните карактеристики

Избор на клиент