.

.

Serenelife Prtpicket Pick It Printer Caster Caster Set - Касети со отпечатоци од секоја од нив

Serenelife Prtpicket Pick It Printer Caster Caster Set - Касети со отпечатоци од секоја од нив

DEN 2.00

Пристапност
Во достапна форма

Касети за Serenelife 2 со 10 филмови, 20 печати со слики вкупно за Pickit20, Pickit21rd и Pickit M2 - Инстант за полнење на слики за безжични дигитални преносни мобилни фото -фото -уред Карактеристики : Име на апликација : „Изберете го“ компатибилно со Pickit20, Pickit21rd и Pickit M2 поддржува : Поддржува : Поддржува : Поддржуваат : Поддржани се големини на фотографии од i OS/Android : 2,1 ”x 3,4” : JPEG, PNG кертриџ Тип : PRTPickit22 Услови за печатење : 50 - 95 степени F - Под 70% RH Wireless : Wi -Fi (IEEE 802.11 B/g/n)/Wi)/WI -Fi Direct/ NFC Полнач за полнач : DC 5 V/ 1 А батерија : 620ma Литиумски напојување со вклучување : 2 кертриџ (20 филмови) Што ќе добиете : По приемот на кутијата, ќе добиете 2 нови касети. Секој ќе распредели 10 филмови, вкупно 20 печати со слики, за преносен мобилен печатач . Компатибилност : Овој кертриџ е специјално изработен и компатибилен со Apple i Phone, i Pad и паметен телефон преносен мал мобилен фотоапарат Polaroid Photo Photo Priment (Pickit20 и Pickit21rd) од Serenelife. Отпечатоци : Секое печатење произведува обоени висококвалитетни, целосно ламинирани сјајни слики од 291 DPI. Отпечатоците се 2,1 ”x 3,4” и се целосно безгранични . Одлично за патување : Многу лесен за инсталирање со преносен печатач со големина на џеб. Не се потребни алатки, затоа е одлично за патување. Тоа е како да имате камера Кодак Полароид со вас, но многу подобро . како работи : Инсталирајте го ова со печатачот за мобилни телефони, поврзете го вашиот уред со споменатиот мини печатач за фотографии безжично користејќи Wi Fi. Изберете посакувана фотографија и отпечатете веднаш.

Главните карактеристики

Избор на клиент