.

.

Заедница кафе шеќер прашина за прашини за бегли за броење на кеуриг к-купови

Заедница кафе шеќер прашина за прашини за бегли за броење на кеуриг к-купови

DEN 3.00

Пристапност
Во достапна форма

После четири генерации, сè уште откриваме нови и возбудливи вкусови за подобрување на нашето веќе одлично вкус. Инспирирани од исклучителна храна и десерти, нашите експерти за вкус се сигурни дека ние остануваме верни на суштината на овие вкусови и класичните рецепти. Без разлика дали е слатко или солени; стар фаворит или нов оригинал. Ние го мешаме кафето што го сакате со уникатни вкусови што ќе го задоволат вашето чувство за препуштање. Нашиот шеќер прашина од шеќер е светло сладок третман кој потсетува на познатиот шеќер во прав, тесто од Orу Орлеанс. Компатибилен со системи за пијалаци со една услуга, вклучително и пивари на Keurig® 2.0 K-Cup. Светло и слатка. Ние земаме висококвалитетни 100% грав Арабика, ги печеме и ги мелеме до совршенство, а потоа ги спакуваме во парчиња кафе со еден сервис, кои се Keurig® 2.0 (K-Cup) компатибилни за брзо и лесно подготовка. За најдобра чаша за дегустација, препорачуваме да ја користите опцијата за пијалак на вашиот пиварница 8 мл . 18 брои. Со години сме посветени на одржливост од фарма до чаша, сега се приклучивме на одржливиот предизвик за кафе. Како дел од овој предизвик, имаме намера да бидеме целосно одржливи до 2021 година. Бидејќи компанијата за кафе во заедницата беше започнато во 1919 година, тоа е во сопственост на семејство и во семејството. Ние сè уште работиме со многу исти семејни фарми со кои работевме со генерации. Генерации алкохоличари ни веруваа да им служиме само на најдоброто кафе.

Главните карактеристики

Избор на клиент