.

.

Трговска марка ликовна уметност „боровинки Сплаш“ платно уметност од Јохана

Трговска марка ликовна уметност „боровинки Сплаш“ платно уметност од Јохана

DEN 799.84

Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Јоханасубјект : Сè уште начин на живот : Електиќ Производ Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има група на боровинки што спаѓаат во вода. репродукции. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Јохана „боровинки го поздравуваат платно“ уметност.

Главните карактеристики

Избор на клиент