.

.

Сигма гитари солидна оценка Sitka смрека Топ акустична народна гитара со хромакаст тврд случај и додатоци

Сигма гитари солидна оценка Sitka смрека Топ акустична народна гитара со хромакаст тврд случај и додатоци

DEN 959.84

Пристапност
Во достапна форма

SF18 е народна гитара во стилот на ОО, направена со солиден врв на Ситка и махагони назад и страни. Како и сите наши модели, тоа е многу инструмент од традиционален стил со модерен, отворен звук. Да се ​​биде помала гитара на телото, тонот е построг и малку повисок од нашите Dreadnoghts, но заради нашето заграда, SF18 е сè уште изненадувачки моќен со одлична проекција. Повторно, како и нашите Dreadnoughts, ние користиме засилен, преместен систем за заграда, кој овозможува повеќе од звучната табла да вибрираат, што резултира во жива и возбудлива мала гитара за свирење. Без сомнение, оваа гитара е совршена за народни и блуз, но навистина може многу добро да се справи со големиот отворен акорд. Традиционалните компоненти, како што се вистинска коска орев и седло, вратот на махагони со мост на зглобот и розово дрво и табла со прсти, додаваат на неговите тонски способности и целокупниот квалитет, а козметички тоа е вистински класик со врзување на Tortoiselle и пикап. Сигма гитари солидна оценка Sitka смрека Топ акустична народна гитара со хромакаст тврд случај и додатоци : цврст врв на титка со ситка. Махагони грб, врат и страни. Розово дрво и мост. Наполнети со жици на D'Addario Exp. Комплетот вклучува : Акустична тврда кутија Chromacast, 4 пик, акустични жици на светлина, приемници и најлонски каиш.

Главните карактеристики

Избор на клиент