.

.

Трговска марка ликовна уметност „утро на уметноста на платното од Моне од Моне

Трговска марка ликовна уметност „утро на уметноста на платното од Моне од Моне

DEN 3.33

Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Monetsubject : Пејзаж-аперестит : Модерен производ Тип на модерни век : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има апстрактен пејзаж, врамен од висечко дрво. Квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Заштитена марка ликовна уметност „Утрото на Сена„ Канвас уметност од Моне.

Главните карактеристики

Избор на клиент