.

.

Милвоки Бруерс Мулти-спортска младинска кацига со векови и до спортот за прошетки

Милвоки Бруерс Мулти-спортска младинска кацига со векови и до спортот за прошетки

DEN 266.56

Пристапност
Во достапна форма

Без разлика дали станува збор за скејтборд, велосипед или скутер за удар, чувајте ги заштитени и изгледаат како професионалец со официјалниот шлемот за младински шлемови на Милвоки Бруерс. Дизајнирано да изгледа како нивното омилено носење на Pro, оваа младинска шлем е сигурно да врти глави додека испорачува премиум заштита како шлем за велосипеди, шлем за скутери или шлем за скејтборд. Оваа главна лига Бејзбол младинска кацига за деца на возраст од 5 и повеќе години е опремена со прилагодливи ленти за да се создаде совршено вклопување за секое возење, квалитетно подлога за внатрешни работи и единаесет отвори за воздух ја прават оваа детска кацига удобна и мала тежина. Брзата за клип за брзо заклучување обезбедува безбедно вклопување и ќе ги однесе од клупата и во играта! Е во согласност со стандардите на CPSC. Тимот на Милвоки Бруерс Дизајн Мулти Спорт Шлемот совршен за велосипедизам, уметничко лизгање и многу повеќе. Удобно ергономско подлога за внатрешни работи, плус дополнителни влошки за соодветно вклопување. Прилагодливи ленти за брада за безбедно вклопување. Младинските шлемови на пијалаци вклучуваат 11 врвни и странични отвори за воздух помагаат да се одржи велосипедистот во топли денови. Препорачано за возраст од 5 и повеќе години, одговара на големини на главата 53-57 см.

Главните карактеристики

Избор на клиент