.

.

Breville Nespresso Citizen & Milk Machine Enspress Espress

Breville Nespresso Citizen & Milk Machine Enspress Espress

DEN 2.33

Пристапност
Во достапна форма

Nespresso Citizen & Milk Single Espresso System обезбедува погодност и едноставност. Дизајнирано да ги задоволи и loversубителите на Неспресо и fansубителите на ретро-модерниот дизајн, Citizen & Milk додава допир на елеганција на ритуалите на кафе низ целиот свет. Има брзо време пред загревање и користи 19 шипки притисок за да направи исклучителен еспресо во краток ред. Со својот интегрирано аероцино топло/ладно млеко фротер, ќе можете да создадете бесконечен број рецепти за кафе базирана на млеко на допир на копче. Плус, вклучен е удобен комплет за дегустација со 16 оригинални капсули Nespresso за да започнете. Машина за еспресо со еден сервис со интегрирано топло/ладно млеко. Наменето за оригинални капсули Nespresso (вклучен пакет за дегустација од 16 капсули). Лесно вметнување и исфрлање на капсули (држи 10 користени капсули). 2 програмабилни копчиња за подготовка на еспресо и лунго. Полнење на чашата за виткање сместува високи очила за рецепти. 19-бар пумпа со висок притисок. Брзо време за загревање : 25 секунди. Отстранлив резервоар за вода : 34 мл / 1 L. Автоматски и програмибилен волумен на вода. Автоматско напојување по 9 минути (програмирање за 30 минути).

Главните карактеристики

Избор на клиент