.

.

Спалдинг улица Фантомска кошарка на отворено 29,5 Верзија Официјална големина 7, 29,5 Сребрена

Спалдинг улица Фантомска кошарка на отворено 29,5 Верзија Официјална големина 7, 29,5 Сребрена

DEN 559.84

Пристапност
Во достапна форма

Земете ја loveубовта кон играта на отворено со кошарката на Спалдинг НБА улица Фантом. Изградена за бетонски судови и асфалтни арени, оваа топка на отворено има издржлива конструкција на сунѓер гума опремена за да се справи со недели во недела во паркот. Дизајнот на сунѓер гума му дава помек чувство од просечната топка на отворено и обезбедува супериорно ниво на зафат што го олеснува дланката. Неговите длабоки канали ви помагаат да ги усогласите прстите без размислување, за да можете целосно да се фокусирате на вашето брзо ослободување над вашиот дефанзивец и топката што ја искинува мрежата. Играјте како што го мислите тоа со кошарката на Спалдинг НБА улица Фантом. Официјална големина и тежина во НБА : Големина 7, 29,5 инчи, гума со високи перформанси со мека технологија за зафат, дизајн на сунѓер гума, испорачан надуен и подготвен за игра, дизајниран за игра на отворено.

Главните карактеристики

Избор на клиент