.

.

Трговска марка ликовна уметност „Лео бел боксер“ платно уметност од Догарт

Трговска марка ликовна уметност „Лео бел боксер“ платно уметност од Догарт

DEN 1530.08

Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Dawgart Subject : Animals Tyle : Modern & Modern and Moderniver Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има живописно и шарено поп-уметничко парче од кафеав и бел боксер. Истакнати бои : жолта, зелена, сина, црна, задебеница, вино, светло сина Алисија Ваној Повик работи на Даугарт уште од 2003 година.? Тогаш таа беше самоук уметник кој живееше во Гилберт, Аризона. ? Оттогаш, таа се здоби со една деценија искуство со сликарство и диплома за ликовни уметности од универзитетот во Јута долина, каде што дипломираше со почести. ? Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. живописно и шарено поп -уметнички дел од кафеав и бел боксер.

Главните карактеристики

Избор на клиент