.

.

Багета Сече Бел Природен Дијамант Засилувач Прстенест Штитник ВО 14к Цврсто Розово Злато

Багета Сече Бел Природен Дијамант Засилувач Прстенест Штитник ВО 14к Цврсто Розово Злато

DEN 9195.52

Пристапност
Во достапна форма

Овој Свршенички Венчален Прстен е идеален подарок за вашата сакана или прославете го вашиот личен стил на менување, растење и развој на романса со овој накит, Со Багет Исечен Бел Природен Дијамантски Засилувач Прстенест Штитник ВО 14к Цврсто Розово Злато (0,5 Кт), Големина На Прстен-12,5 Едноставно Убава!! Тоа е прекрасно парче што го надополнува вашиот личен стил со овој накит за секоја посебна пригода како мајки-Ден, Свадба, Свршувачка, вљубените-ден, Годишнина,Роденден,Забава, Матурска И Божиќ и така натаму. Метал : Розово Злато СО 14к Метален Печат. Камен : Бел дијамант. Боја на камен : бела, Јасност На Камен : I2. Вкупна Тежина На Карат : 0,5 Кт, Форма На Камен : Сечење Багета. Камен Поставување Тип : Бар.

Главните карактеристики

Избор на клиент