.

.

Заштитен знак Ликовна Уметност Географија На Небото Светлина ВТОРА Платнена Уметност Од Портфолио На Диви Јаболка

Заштитен знак Ликовна Уметност Географија На Небото Светлина ВТОРА Платнена Уметност Од Портфолио На Диви Јаболка

DEN 768.00

Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Портфолија На Диви Јаболка Предмет : Мапстил : Модерен Тип На Производ Од Средината На Векот : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија има гроздобер дијаграм на движењето на Венера околу сонцето. Истакнати Бои : Бело, Сиво Портфолио/Фотографија На Диви Јаболка Ги прикажува заедничките напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички директори. Користејќи пронајдени предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се осврнува на тековните трендови во дизајнот. Нашите дизајнери Се Лори Честер, Гречен Греј-Бјукенан, Моира Херши, Елис Робишо, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шихан и Лора Маршал. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. гроздобер дијаграм на движењето На Венера околу сонцето.

Главните карактеристики

Избор на клиент