.

.

Заштитен знак Ликовна Уметност Цвеќиња Во Екс Платнена Уметност Од Бети Лу

Заштитен знак Ликовна Уметност Цвеќиња Во Екс Платнена Уметност Од Бети Лу

DEN 297.60

Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Бети Лусубјект : Архитектура Стил : француска Земја Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има жолта зграда со цвеќиња пред неа. Истакнати Бои : Зелена, Кафеава, Тен, Жолта, Вино Живописни бои, прекрасни диви животни или прекрасни туѓи земји се белег на уметничкото дело На Бети Лу. Без разлика дали станува збор за детална сцена во џунгла или пазар на цвеќиња Во Европа, нејзините слики ве зграпчуваат и го привлекуваат вашето внимание со нејзиното око за неверојатни детали. Таа имаше можност да патува на многу локации за да ја подобри својата визуелна инспирација. Водопадите, дождовните шуми, градините и зачувувањата на дивиот живот се инспирација за нејзините слики од "Дивиот Живот". Улиците На Европските и Јужноамериканските градови и села, каналите На венеција и пазарите на цвеќиња низ целиот свет го предизвикаа нејзиниот интерес за "Патување" и "Цветни" сцени. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. жолта зграда со цвеќиња пред неа.

Главните карактеристики

Избор на клиент