.

.

Adesидна ламба на Адесо Дерик

Adesидна ламба на Адесо Дерик

DEN 1.67

Пристапност
Во достапна форма

Стручно спарување на црни и антички месинг акценти со уникатно разнесено смарагдно зелено текстура, вртено стакло, wallидната ламба Дерик го воздигнува секој простор со својата задебелена палета на бои и вештачки детали. Богати зелени стаклени нијанси убаво се спаруваат со шарени ткаенини и донесете популарна и мирна нијанса за да осветли кујна, дневна соба, бања или спална соба. За симетричен дизајн, пар од овие две од овие страни на креветите, камини или огледала или ставете индивидуално на влезови или други простори за поп светлина. Овој Sconce се монтира на вашиот wallид со правоаголна црна метална основа, додека тенка рака што одговара на акценти на месинг се протега од основата. Во прилог на раката е зачудувачка цилиндрична стаклена сенка со дијаметар со дијаметар од 5,5 "и висока 9,5". Неговата смела смарагдна зелена боја убаво ја истакнува вртливата текстура на сенката, додека стаклото ја остава видлива сијалицата од 40 W, со што гроздобер сијалицата Едисон (не е вклучена) впечатлив избор. Завршете го вашиот декор со координативната ламба на подот, ламбата за работната сила и светлината за приврзоци. Sconce е оценета со влажна локација, што го прави погоден за бањи, кујни и покриени области на отворено. Мешавината на обоено стакло, црн метал и детали за антички месинг прави елегантна, но современа изјава . користете индивидуално или во парови во зависност од вашите простор . издвојува гроздобер стил кога е поврзан со сијалицата Едисон (не е вклучена).

Главните карактеристики

Избор на клиент