.

.

Колекција Стерлинг Сребрен сафир и дијамант Акцент почетна приврзова буква ѓердан

Колекција Стерлинг Сребрен сафир и дијамант Акцент почетна приврзова буква ѓердан

DEN 2.67

Пристапност
Во достапна форма

Овој зачудувачки персонализиран приврзок за писмо за колекција SL има природни сини сафири и бели создадени сафири, рачно поставени во сребро. Тоа е совршен индивидуализиран подарок за да се извести некој посебен да мисли на нив. Секој приврзок за букви има низа поголеми создадени бели сафири во лицето на приврзокот, со помали природни сини сафири наредени преку страничните граници, за да создадат 3Д ефект што му овозможува на приврзокот да искра од секој агол. Секој приврзок е дизајниран од SL колекција со порака. Со создавање накит што е убав внатре и надвор, пораката на SL Collection се открива преку скриен кафеав дијамант поставен во задниот дел на приврзокот и жолтото позлатено лого за да ги зајакне жените да ја откријат својата внатрешна сила, моќ и убавина. „Заедно можеме да го инспирираме светот да го цениме дијамантот во себе“. - С.Л. Ова го прави одличен персонализиран подарок за да се даде за специјален сакан човек во секоја пригода, како што е дипломирање, роденден, подарок за одмор, Батитмава или годишнина! SL колекција Стерлинг сребрен сафир и дијамантски акцент писмо со приврзок.

Главните карактеристики

Избор на клиент