.

.

Трговска марка ликовна уметност „Биг Сур Калифорнија“ платно уметност од Пјер Леклерц

Трговска марка ликовна уметност „Биг Сур Калифорнија“ платно уметност од Пјер Леклерц

DEN 1071.84

Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Пјер Леклерскубјект : Пејзаж -апестит : Модерни и современи проодни типови : рамка од бреза, црна матка, акрилик Ова подготвено за обесено, изменето врамено уметничко дело има крајбрежје со планини во далечината. Истакнати бои : бел, тен, сив, жолт, кафеав неговиот уникатен стил пренесува едноставни, индивидуални композиции, со интензивно внимание на деталите. Природата е негова инспирација и неговото омилено визуелно игралиште. Пјер сака да биде надвор со и во елементите и секогаш е воодушевен од убавината на природниот свет. 8x10 giclee отпечаток под акрилик во рамка од дрво од бреза од 11x14. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во рамка од дрво од бреза. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор. Уникатниот стил на Пјер Леклерк пренесува едноставни, индивидуални композиции, со интензивно внимание на деталите. Природата е негова инспирација и неговото омилено визуелно игралиште. Пјер сака да биде надвор со и во елементите и секогаш е воодушевен од убавината на природниот свет. - плажа со ридови и зеленило.

Главните карактеристики

Избор на клиент