.

.

Нурисон Вејл Еклектик Модерн Греј 2'3 7'6 Област Килим

Нурисон Вејл Еклектик Модерн Греј 2'3 7'6 Област Килим

DEN 735.52

Пристапност
Во достапна форма

Внесете го свежиот дух на грубата убавина на природата во вашиот дом со Современата И разноврсна Колекција Вејл. Секоја област килим во овој убав колекција карактеристики јамка куп кој е занаетчиски рачно тафтувани за исклучителна текстура. Дизајните без граници со споен раб го комплетираат неговиот чист и модерен изглед, додека палетата земја-тонови и смелите линеарни обрасци и даваат на Колекцијата Колорадо допир на рустикална привлечност. Овие килими ќе работат убаво со низа декори од софистицираното урбано поткровје до модерната фарма. Изработени од издржливи и ниски влакна од волна, идеални за лесна нега и секојдневен стил во вашата дневна соба, спална соба, трпезарија, семејна соба или друго омилено место. Хипнотичките правоаголниhyми се обликуваат во рачно тафтуваниот куп со јамка на овој Тепих од Областа На Вил. Неговата богато текстура површина претставува суптилна игра во сенка што предизвикува восхит. Идеално разноврсна за украсување во модерно сиво со тонски варијации. Изработена од волна со ниска барака за мекост и издржливост. Богата текстурална привлечност во занаетчиски, рачно тафтуван тепих од купот јамка. Разновиден за современ, секојдневен или рустикален декор, за дневна соба, спална соба, трпезарија, семејна соба, домашна канцеларија. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина. Килим рампа препорачува.

Главните карактеристики

Избор на клиент