.

.

Трговска марка ликовна уметност не е забава само платно уметност од Филип Саин-Лоуди

Трговска марка ликовна уметност не е забава само платно уметност од Филип Саин-Лоуди

DEN 1530.08

Пристапност
Во достапна форма

Тема : Современа Стил : Современа Производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова го подготвено, уметничко дело завиткано од галерија има лист чија лоза се шири околу гранка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликувана од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува безделна презентација на готовиот производ.

Главните карактеристики

Избор на клиент