.

.

Кидсембрас Марвел Одмаздници Железен Човек Комбинација Темперамент Бустер Автомобил Седиште

Кидсембрас Марвел Одмаздници Железен Човек Комбинација Темперамент Бустер Автомобил Седиште

DEN 2719.68

Пристапност
Во достапна форма

Вашето дете ќе сака да скока во автомобилот Знаејќи Дека Железниот Човек е заедно за возење! Детската Градина Марвел Одмаздници Комбинација На Железен Човек Засилувач Седиште За Автомобил е ригорозно тестирано и го надминува Федералниот Стандард за Безбедност на Моторни Возила (FMVSS 213), плус му беше даден рејтинг "Најдобар Облог" од Институтот За Осигурување За Безбедност на Автопатот. Тој е одобрен за употреба напред со темперамент од пет точки за деца помеѓу 22 и 65 фунти и 29 до 49 инчи во висина, и може да се претвори во засилувач за позиционирање на ременот за деца помеѓу 30 и 100 фунти и 38 до 57 инчи во висина. Ременот за меѓуножје може да се користи во две различни позиции за сместување на вашето растечко дете, а потпирачот за глава може да се прилагоди на три различни висини. Потпирачот за глава, исто така, има пена ЗА епс што апсорбира енергија за максимална заштита од страничен удар. Контурното седиште е удобно за долги возења, а капакот на амортизираното седиште може да се пере во машина за лесно чистење. Два држачи за чаши обезбедуваат практично место за пијалоци, закуски или играчки. Комбинираното засилувачко седиште за автомобил со пет точки е лесно да се инсталира со ИЛИ без БРАВА и горниот врзувач. Мери 19-1/2 на 19 на 29-1/2 (L x W x H) (потпирачот за глава надолу) на 19-1/2 на 19 на 32-1/2 (L x w x H) (потпирачот за глава нагоре), и тежи 15 килограми.

Главните карактеристики

Избор на клиент