.

.

Атлетски работи Активни маици за брза изведба на машки и големи мажи, до големина 5xl со големина 5xl

Атлетски работи Активни маици за брза изведба на машки и големи мажи, до големина 5xl со големина 5xl

DEN 2.00

Пристапност
Во достапна форма

Наставете се во најдоброто и останете остри додека сте во движење со оваа активна кошула со долги ракави на мажите од атлетски дела. Мекиот и дишечки мини ткаенина од саќе го одржува воздухот што тече и има технологија за влага за влага на Driworks, ве одржува свежо дури и за време на најинтензивните вежби. Лесната ткаенина содржи до 74% полиестер извори од рециклирани материјали и сè уште обезбедува меко и удобно чувство совршено за салата или како секојдневна обична мачка. Дополнителни карактеристики како етикетата за вратот без ознаки помагаат да се спречи Chafing, рефлексивната лента на задниот дел од полите, а логото на Driworks од предната страна не само што му даваат посебен акцент, туку ве чуваат безбедни кога ќе излезете во услови на слаба светлина. Атлетски работи Активна маица со долги ракави за машко, до големина 3 XL : моделот на сликата носи средна големина. Статистика на моделот : Висина 6’2 „Полови 36,5“ градите 41 “рамења 18“. 74% рециклиран полиестер/26% полиестер. Мини ткаенина за дишење на саќе. Driworks технологија за влага. Јака на вратот на екипажот. Активно вклопување. Рефлективно лого на Driworks на десното полите. Рефлексивна лента на задниот дел од полите. Етикета за вратот без ознака за дополнителна удобност. Машина за перење. Ексклузивни достапни само онлајн бои. Кликнете овде за опции за краток ракав. Кликнете овде за опции за пакет со кратки ракави со 2 пакувања.

Главните карактеристики

Избор на клиент