.

.

Трговска марка ликовна уметност „Свето срце“ платно уметност од Абрил Андрејд

Трговска марка ликовна уметност „Свето срце“ платно уметност од Абрил Андрејд

DEN 399.84

Пристапност
Во достапна форма

Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има украсен скелет, чие срце го упатува пламеното свето срце на Исус Христос. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „Свето срце“ платно уметност од Абрил Андрејд : Уметник : Абрил Андрејд. Тема : надреализам. Стил : современ. Тип на производ : галерија обвиткано платно уметност.

Главните карактеристики

Избор на клиент