.

.

Micheенски Carat Carat T.W. Дијамант не'рѓосувачки челик на нараквица за нараквица на нараквица од нараквица

Micheенски Carat Carat T.W. Дијамант не'рѓосувачки челик на нараквица за нараквица на нараквица од нараквица

DEN 2.00

Пристапност
Во достапна форма

Пополнете го вашиот изглед со овој часовник „Uptown“ од Микеле. Овој часовник за фустани има куќиште од не'рѓосувачки челик и бело бирање што ги истакнува маркерите за дијамантски час и три субдиали. Полирана нараквица од не'рѓосувачки челик го комплетира швајцарскиот дизајн. Micheleенски Michele 1/8 Carat T.W. Дијамант од не'рѓосувачки челик Uptown Link Link нараквица часовник : Случај : не'рѓосувачки челик, круг. Caseback : Не'рѓосувачки челик, прилепување. Безел : Не'рѓосувачки челик, фиксиран. Бирање : бело. Рацете : Стандард. Маркери : дијаманти. Поддели : Три : 30 минути, 60 секунди, 1/10 -та од секунда. Календар : Датум. Нараквица : Не'рѓосувачки челик, врска. Клип : Распоредување на копчињата. Кристал : Сафир. Круна : Притиснете/повлечете. Движење : Швајцарски кварц. Отпорност на вода : 5 атм/50м/165 '. Мерења на случаи : длабочина од 38мм широк x 38mm x 11mm длабоко. Мерења на нараквици : 18мм ширина x 9 "Лонг x 4mm длабоко. Гледајте тежина : 130,68. Сите мерења се приближни и може да варираат малку од наведените димензии. Watchенските опсези за часовници можат да бидат со големина за да одговараат на 6,5" до 7,5 "зглобови.

Главните карактеристики

Избор на клиент