.

.

Атлетски дела млади 8- & Хаски фудбалски шорцеви, 2-пакувања

Атлетски дела млади 8- & Хаски фудбалски шорцеви, 2-пакувања

DEN 2.00

Пристапност
Во достапна форма

Оставете го вашето момче да остане пријатно во овие фудбалски шорцеви! Технологија за влага за влага што ја повлекува влагата за да го задржи удобно. Атлетскиот стил го задржува да изгледа одлично, и кул е што врежаната завршница дозволува ткаенината да има сјајна шема за проверка. Шорцевите имаат џеб од обете страни за да може да ги задржи омилените додатоци кога е во движење. Подвлекување на лента за половината за ласкаво вклопување го комплетира пантолонот. Шорцевите на ова момче се машини што се перат за лесна грижа. 50% рециклиран полиестер 40% полиестер 10% спандекс. Фудбалски шорцеви на момчето. Ткаена измислица. Покриена еластична лента за половината со влечење. Детали за странични разделени на отворањето на нозете. Страничен џеб. Машина за перење. 2 парчиња пакет.

Главните карактеристики

Избор на клиент