.

.

Трговска марка ликовна уметност „хоп хоп“ платно уметност со фабрикана уметност

Трговска марка ликовна уметност „хоп хоп“ платно уметност со фабрикана уметност

DEN 1530.08

Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Зафатен Art Subject : People Style : Eclectic Product Тип : Галерија-обвиткано платно Арттис подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има лик со уши за зајаци на шема. репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Зафатен уметност „Хоп хоп“ платно уметност.

Главните карактеристики

Избор на клиент