.

.

Класичен италијански сос Од Шпагети Од лук И Билки на хант 26оз

Класичен италијански сос Од Шпагети Од лук И Билки на хант 26оз

DEN 2.33

Пристапност
Во достапна форма

Зачинете ги вашите омилени рецепти за тестенини со богатиот, длабок вкус на Сосот Од Тестенини од Лов и Билки. Солените билки се комбинираат со робустен вкус на лук за да создадат совршен сос за шпагети, лазања, пица и многу повеќе. Едноставно динстајте додека не се загрее и додадете во тестенините и вашите омилени состојки за задоволителна вечера - одличен начин да го соберете семејството заедно. Вкусните, претходно изработени сосови за тестенини на хант се совршени за ноќи кога сосовите направени од нула одземаат премногу време. Содржи 24 мл сос од тестенини; приближно 5 порции по конзерва; 40 калории по порција. Доматите на хант се берат на врвот на зрелоста, бидејќи оброците со одличен вкус започнуваат со одлични состојки. Класичен италијански сос За Шпагети од лук И Билки на хант 26оз (Пакување од 20).

Главните карактеристики

Избор на клиент