.

.

Northside Kids Crossite водоотпорен грам изолиран камо лов на чипови мало дете големо дете

Northside Kids Crossite водоотпорен грам изолиран камо лов на чипови мало дете големо дете

DEN 2.00

Пристапност
Во достапна форма

Northside Kid's Crossite 200 Hunting Boot, Tan Camo, 7 M Us Big Kid Sporting Daybreak Camo Print/The Crossite е нашиот премиер лов прилагодено за помали нозе . Средно теле го горниот дел на телето со ексклузивно печатење на камо -печатење/челик/целосно изолирано/целосно изолирано/целосно изолирано постава. Овој чизми за авантуристички момчиња/девојчиња за момчиња/девојчиња нуди целосно водоотпорен цвест запечатена конструкција за да ги задржи малку нозете суви; Gusseted јазик/јака од јака чувајте ги остатоците надвор. Отстранлив/засаден/дишење на влошка/компресија, обликувана Ева Мидзол, обезбедуваат сериозни амортизирање за целодневна удобност; Премиер 200 грам Thinsulate изолацијата ги задржува децата нозете топли. Брзото затворање на чипка овозможува лесно/безбедно прилагодување; Штета за влечење на потпетици го олеснува Вклучувањето/исклучувањето. Издржлива испуштена гумена надворешна плоча обезбедува исклучителна апсорпција на влечење/шок/добра отпорност на абразија во влажни/снежни или ледени услови.

Главните карактеристики

Избор на клиент