.

.

Трговска марка ликовна уметност „Есенска маѓепсаност VII“ платно уметност од Лора Маршал

Трговска марка ликовна уметност „Есенска маѓепсаност VII“ платно уметност од Лора Маршал

DEN 1.00

Пристапност
Во достапна форма

Уметничка : Лора МаршалСјубјект : Сезонална стилот : Котгепродукт Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има гребло и количка опкружена со зборовите "Никогаш не сте премногу стари за да играте во лисјата ". Giclee. Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „Есенска волшебност VII“ платно уметност од Лора Маршал.

Главните карактеристики

Избор на клиент