.

.

Трговска марка ликовна уметност „Мачу Пикчу Перу“ платно уметност од Хелена Нормарк

Трговска марка ликовна уметност „Мачу Пикчу Перу“ платно уметност од Хелена Нормарк

DEN 1530.08

Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Хелена Нормарксјубјект : Пејзаж-апелатива : Природно модерен проток Тип : Галерија-обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија се карактеризира со Мачу Пикчу во центарот на рамката со планини во далечината. Процес за создавање репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Хелена Нормарк „Мачу Пикчу Перу“ платно уметност.

Главните карактеристики

Избор на клиент