.

.

Mens Black Tantalum Crosshatch Crosshatch Model Beveled Edge Band - Tantalum Ring

Mens Black Tantalum Crosshatch Crosshatch Model Beveled Edge Band - Tantalum Ring

DEN 319.84

Пристапност
Во достапна форма

Запечатете ги Златните завети во модерен стил со овој прстен на мажот на мажите во црна, шарена танталум. Нацртајте очи со тенок дизајн на Crisscross за модерно модно парче или бенд за венчавки. Означете празници или дополнителен посебен ден со оваа машка црна танталумска шема на раб на раб. Mens Black Tantalum Crosshatch Beveled Edge Band Band-Машки прстен за машки бенд со удобност изработен во танталум со црна јонска позлатена и фино бело шема на крстосници. Завршување на накит/позлата : Сатен, полиран, црна јонска позлатена. Ширина : 6 мм. Увезени. Машкиот накит за алтернативни метали неодамна се прошири за да ги вклучи алтернативните метали волфрам, не'рѓосувачки челик, кобалт, титаниум и танталум. Овие современи метали се поприфатливи и потрајни од традиционалното злато и сребро и имаат низа карактеристики за да одговараат на личен вкус. Излегувајќи се од конвенционалниот накит, алтернативните метали ја поттикнуваат индивидуалноста на потрошувачите и обезбедуваат добри опции за секој животен стил. Идејата за подароци презентираат безвременски прстен, нараквица, ѓердан или кој било од нашите додатоци во секоја пригода. Подгответе ги вашите најдобри подароци подготвени за роденден, годишнина, свадба, дипломирање и празници, како што се Денот на вineубените, Денот на мајката, Денот на таткото, Денот на благодарноста и пријателите и празниците за Божиќ и декември. Подароците само затоа што денес се тренд. Грижа избришете со мека крпа за чистење. Не изложувајте на хемикалии во домаќинството. Избегнувајте контакт со други метали и скапоцени камења за да спречите гребење. Безбедносен алтернативен метал и скапоцен метал накит можат безбедно да се отстранат со вистинските алатки за време на итни ситуации. Ве молиме контактирајте со вашата локална болница или противпожарна служба во случај на вонредни состојби.

Главните карактеристики

Избор на клиент