.

.

Енергетска стоп Предна и задна замена на сопирачките за замена и комплет за ротор со дебеломер KCOE4006A одговара на Линколн Марк ЛТ

Енергетска стоп Предна и задна замена на сопирачките за замена и комплет за ротор со дебеломер KCOE4006A одговара на Линколн

DEN 2879.04

Пристапност
Во достапна форма

Проверете ја компатибилноста со вашето возило Кликнете овде, Енергетски стоп Autopecialty Комплетите за замена на акции со дебеломер вклучуваат комплетен сет на ротори на сопирачките на дискот, сопирачките сопирачки, дебеломер за сопирачки, хардвер за инсталација и lube на сопирачките. Керамичките влошки на сопирачките се со ниска прашина и без бучава. Роторите се фрлаат со употреба на најдобрата металургија G3000 со строги толеранции на OE - што ги прави совршена, надградба на завртки без потреба да се направат какви било измени. Тие се не-насочена површина на роторот со рамнотежа од 100% мелница. Калинерите на сопирачките се темелно проверени за квалитет и безбедност, тестиран притисок за да се спречи протекување, гума со висока температура EPDM за продолжен живот, а премија за силиконски подмачкување обезбедува неспокојно работење. Комплет за замена на сопирачките за замена на акции за автоматско напојување со дебеломер е совршен за буџетскиот свесен потрошувач во потрага по комплетен комплет за сопирачки за замена на залихите! Замена на заптивката за замена на сопирачките и комплетот за подлога со дебеломер • Подлога за сопирачка за замена на акции Z17, ротор, дебеломер и хардверски комплет е замена за залихи на залиха на буџетот за вашето дневно возило. • Комплетот вклучува сет на Z17 Evolution Carbon-Fiber керамички керамички сопирачки сопирачки, направени со керамичка формула која се потврдува преку тестирање на трети страни во САД. • ОЕ, или оригинална опрема, ротори во стилот кои се 100% мелници избалансирани и прецизни за да одговараат на вашето специфично возило. • дебеломер се темелно проверени за квалитет и безбедност. • ги вклучува сите хардвер неопходни за целосна инсталација на комплет за сопирачки што ќе ги врати оригиналните перформанси на сопирањето на вашето возило. • FITS : Ford F-150 2008-2005; Линколн Марк ЛТ 2008-2006 година.

Главните карактеристики

Избор на клиент