.

.

Балинглен топла култура „платно уметност од Пипер Руе“

Балинглен топла култура „платно уметност од Пипер Руе“

DEN 3.33

Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Piper Rhu Subject : Abstract Style : Modern & Modernural Product Type : Gallery-завиткано платно Artthis подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има колаж со издолжени форми исполнети со сиви и црни бои распрскувачи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Piper Rhue 'Ballinglen Warm Crop' Canvas Art.

Главните карактеристики

Избор на клиент