.

.

Purolator l Purolator Premium Engine Prestrate Filter Filter Filter Fits Select: 1994- Dodge RAM 1500, 1993- Jeep Grand Cherokee

Purolator l Purolator Premium Engine Prestrate Filter Filter Filter Fits Select: 1994- Dodge RAM 1500, 1993- Jeep Grand Cherokee

DEN 138.88

Пристапност
Во достапна форма

Филтрите за масло Purolator се дизајнирани да ги исполнат или надминуваат оригиналните спецификации за перформанси на фабриката за вашето возило. Тие се идеални за рутински услови за возење и обезбедуваат докажани перформанси на филтрацијата, заштитувајќи го вашиот мотор од штетна нечистотија и остатоци до 10,000 милји (како што е препорачано во упатството на сопственикот на вашето возило). Компатибилен со конвенционалното масло, филтрите за масло од пуролатор се широко достапни за повеќето патнички автомобили и лесни камиони на патот денес. Одликувајќи се со мулти-влакна, филтер за филтрирање со висока густина, тие ефикасно го ставаат стапалото на патот, саѓи и други остатоци што можат да го оштетат вашиот мотор. Филтрите за масло од пуролатор, исто така, вклучуваат метални капаци на метални отпорни на абење, силиконски вентил против одводнување и бајпас вентил и метална централна цевка за оптимален проток на масло. Доверувајте му на Purolator за да ја испорача премиум заштитата што вашето возило ја заслужува, одржувајќи го непречено милја по милја. Способност за 10,000 милји : Добијте премиум заштита на моторот со филтер за масло од кертриџ Purolator Classic, дизајниран да трае до 10,000 милји . Лесна инсталација : Филтрите за масло од пуролатор имаат Puroseal заптивка за максимална заштита од истекување. Висококвалитетниот заптивка обезбедува тесна заптивка што спречува протекување на маслото од филтерот, обезбедувајќи дека вашиот мотор останува заштитен и оган, чиста и лесна инсталација на филтерот за масло од кертриџ . Супериорна заштита на моторот : Нашиот филтер се карактеризира со повеќе влакна, висока -Мазидска медиуми кои ефикасно фаќаат и држат нечистотија, саѓи и други загадувачи, обезбедувајќи максимална заштита на моторот . одговара : Број на дел : Подготвување : .

Главните карактеристики

Избор на клиент