.

.

Елегантен череп микрофибер со кратки ракави со велосипедизам, избрани големини

Елегантен череп микрофибер со кратки ракави со велосипедизам, избрани големини

DEN 319.84

Пристапност
Во достапна форма

Нашите дресови се изработени од еластичен микрофибер полиестер со микроцели кои овозможуваат максимална дишеност, пропустливост на воздухот и апсорпција на вода. Ткаенината е дизајнирана да ја избрише или извлече влажноста од телото и да ја избрка. Оваа одлика помага да се задржи возачот колку што е можно ладно и суво. Нашите дресови се печатат со помош на напреден процес на сублимација, кој произведува постојани слики што нема да ги излупат, пукаат или избледат по повеќекратни миења. Ако ова е прв пат да ги нарачате нашите дресови и вие не сте сосема сигурни за тоа што значи евро-сечење, ве охрабруваме да ја разгледате нашата табела за големина како референтна алатка, што ќе ви помогне да ја одредите соодветната големина за вас. Нашиот познат клуб-пресек нуди удобно и анатомско вклопување на возачот. Нашите дресови за велосипедизам треба да имаат цврсто вклопување. Scudo Elegant Skull Microfiber со кратки ракави со велосипедски дрес, разновидни големини : Страничните панели на ткаенината на воздухот го зголемуваат протокот на воздух. Меките еластици на ракави, џебови и половината помагаат да се одржи маичката. Разновидни големини. 3 џебови на грбот што овозможуваат складирање за повеќе артикли. 16 '' Должина скриен патент што не се меша во дизајнот на Jerseyерси. Проверете ја сликата со големина на графиконот за да ја пронајдете големината што ви одговара најдобро. Ако сте обичен возач и претпочитате да носите полабава маичка, ви препорачуваме да ја нарачате следната поголема големина.

Главните карактеристики

Избор на клиент