.

.

Заштитена марка ликовна уметност „каде што Бафало се шеташе„ платно уметност “од 'рѓосан Френтнер

Заштитена марка ликовна уметност „каде што Бафало се шеташе„ платно уметност “од 'рѓосан Френтнер

DEN 253.76

Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Rusthy Frentnersubject : Сè уште начин на живот : Природно модерен проток Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има два черепи што седат на земја во пустината. Репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. 'Рѓосан Френтнер' каде што Бафало се шеташе со платно уметност.

Главните карактеристики

Избор на клиент