.

.

Трговска марка ликовна уметност „Мини Мал 1“ платно уметност од Марк Ашкенази

Трговска марка ликовна уметност „Мини Мал 1“ платно уметност од Марк Ашкенази

DEN 2.33

Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Марк Ашкеназизубјект : Fantasy Style : Задебелен и еклектичен модерно производ Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има графичка илустрација на корпа за бојади Напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Марк Ашкенази „Мини Мал 1“ платно уметност.

Главните карактеристики

Избор на клиент