.

.

Комплетна платформа рамка за кревет со две фиоки за складирање - сива

Комплетна платформа рамка за кревет со две фиоки за складирање - сива

DEN 1.67

Пристапност
Во достапна форма

Оваа одлична рамка за дрвени кревети со целосна големина е совршена платформа за одржување на вашиот стандарден душек со големина и ја елиминира потребата за пролет на кутијата. Целата конструкција е изработена од цврсто дрво и МДФ, така што има долго време на услуга. Со 10 летви кои се цврсто дистрибуирани, рамката за кревети лесно може да ги држи тежините на душекот и двајца возрасни. Нашата рамка за кревети е ергономски дизајнирана за да се обезбеди квалитетот на спиењето и да се ослободи заморот. Неговиот модерен и концизен дизајн оди совршено со вашите простории или хотели, така што можете да го ставите креветот во гостинската соба за да бидете убави одлики на резервниот кревет : Оваа платформа за кревет вклучува две фиоки, кои имаат 10 летови за поддршка. Завршено во траен свеж бел ламинат. Цврсти фиоки со цврсти дрвени страни летаат на метални тркачи со вградени безбедносни постојки. Конструиран од висококвалитетно цврсто дрво и МДФ. Вклучете ја таблата и подножјето. Погоден за близнаци/целосни душеци. Прстот се повлекува на коритото на секоја предна фиока за лесно отворање. Дрво-летви поставени должини дистрибуираат телесна тежина рамномерно за да обезбедите добар ноќен сон. Потребно е склопување . Опис Материјал : бор дрво+MDF. Големина : Близнак. Боја : сива. Броеви на Slat : 10. Броеви на пакет : 1. Пролетната кутија : Нема потреба. Потребно е собрание : Да. Димензии Севкупна димензија на производот : 75.7''l*54.5''w*33.2'''h. Вкупна висина : 33.2 ''. Севкупна тежина на производот : 83,7lb. Способност за тежина на креветот : 500lb. Дебелина на душекот : 8-10 ''.

Главните карактеристики

Избор на клиент