.

.

Флеш Мебел Средината На Грбот Тен Мрежа Вртливата Officeономска Задача Канцеларија Стол Со Бела Рамка И Флип-До Оружје

Флеш Мебел Средината На Грбот Тен Мрежа Вртливата Officeономска Задача Канцеларија Стол Со Бела Рамка И Флип-До Оружје

DEN 2270.72

Пристапност
Во достапна форма

Ослободете се од нормата на конвенционалните канцелариски седишта со овој ултрамодерен канцелариски стол со бела рамка. Мрежестиот вртлив officeономски канцелариски стол за задни задачи ќе ги надмине вашите потреби во удобност и стил. Победете ги тие жешки летни денови со вентилираната мрежа назад зад вас, нудејќи огромен проток на воздух. Закривениот потпирач за грб има долна лумбална потпора за да ви обезбеди добра поддршка за држење на телото. Овој добро изграден officeономски канцелариски стол има превртени раце кои обезбедуваат олеснување на рамената и вратот, но исто така е одличен за корисниците кои претпочитаат дизајн без раце. Рацете ви се превртуваат кога сакате да го превртите столот под бирото и да не мора да ја прилагодувате висината на седиштето. Прилагодувањето на висината на седиштето е лесно со пневматската рачка. Свртете го копчето за прилагодување на затегнатоста на навалување под седиштето за да ја зголемите или намалите количината на сила потребна за лулање или навалување. Без разлика дали ги исполнувате роковите, разговарате со колегите, одговарате на телефони или разгледувате интернет овој современ вртлив канцелариски стол ќе ги задоволи вашите потреби во вашиот професионален работен простор или во вашата домашна канцеларија. Современ Канцелариски Стол За Задачи со Превртени Раце. Дизајн На Средината На Грбот со мрежест материјал што дише. Ширина На Грбот : 17-20". Вградена Лумбална Поддршка. Механизмот за Заклучување на навалување го камења/навалува столот и се заклучува во исправена положба. Копчето За Прилагодување На Затегнатоста на навалување ја прилагодува отпорноста на навалување наназад на столот. Обложено Тапацирано Седиште СО Тапациран Тен со Кал 117 Огноотпорна Пена. Седиштето за водопад го намалува притисокот врз вашите нозе. Пневматско Прилагодување На Висината На Седиштето. Бела Најлонска Основа со 5 Ѕвезди Со Тркалца со Двојни Тркала.

Главните карактеристики

Избор на клиент