.

.

0. Carat T.G.W. Гарнет, Перидот, мед цитрин, сина топаз, розова турмалин и аметист 10kt жолто злато прстен на отворено срце

0. Carat T.G.W. Гарнет, Перидот, мед цитрин, сина топаз, розова турмалин и аметист 10kt жолто злато прстен на отворено срце

DEN 3.00

Пристапност
Во достапна форма

Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Тангело, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Јануарски роден камен. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Овој прстен на скапоцен камен е шармантен изјава за секоја облека. КАРТИНСКИ СОВЕТНИК : Тркалезна. Изработено 10kt жолто злато. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Овој прстен за скапоцени камења ќе ви даде гламурозен изглед каде и да одите. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно. Гарнет, Перидот, мед цитрин, швајцарско-сино топаз, розов турмалин, Бразил Аметист, Лондон-сина Топаз. Tangelo фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Камења поставени од пронг. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!.Изразувајте го вашиот стил со овој скапоцен тангело гарнет, перидот, мед цитрин, швајцарски сина топаз, розова турмалин, Бразил-Аметист, Лондон Синиот Топаз Отворено срце прстен. Спакувано до совршенство - Со Тангело, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со гарантна картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Изработено во пенливо жолто злато, овој прстен се одликува со еден кружен, блескав розов турмалин, перидот, Лондон Синиот Топаз заедно со три кружни, блескави швајцарски сини топаз, Бразил-аметист, мед цитрин и два тркалезна гранат скапоцен камен (2,25 x 2,25мм) Прекрасно монтиран на рингот во поставка за prong. Тангело гаранција - Тангело гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Ширина на опсег : 1,4мм. Глобално занаетчиство - Тангело е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн.

Главните карактеристики

Избор на клиент