.

.

Денис Фрејтс „Роки брег 16“ платно уметност

Денис Фрејтс „Роки брег 16“ платно уметност

DEN 0.33

Пристапност
Во достапна форма

Иако тој продава слики на сите видови на пазари, вклучително и National Geographic, Sierra Club и National Audubon, најголемиот дел од неговиот ентузијазам се троши за производство на отпечатоци за пазарот за ликовна уметност.Уметник : Денис Fratessubject : Пејзаж-апелатива : Модерен и современо производ Тип : Галерија-обвиткано платно Арва Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има фотографија од карпеста крајбрежје. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Тие се прифатени за неколку национални изложби на Jurуниор и имаат освоено бројни награди, вклучувајќи ја и престижната фотографија на Националните државјани на Вестморленд на годината, и фотографот на Меѓународната градина на Кех за две последователни години. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче.

Главните карактеристики

Избор на клиент