.

.

Трговска марка ликовна уметност „Направена во Шпанија Олд Сина продавница Фронт„ Канвас уметност од Филип Хугонард

Трговска марка ликовна уметност „Направена во Шпанија Олд Сина продавница Фронт„ Канвас уметност од Филип Хугонард

DEN 2.00

Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Филип Хугонардсбук : Архитекторен стил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сина влез во продавница во центарот на рамката. Истакнати бои : светло сина, сина, црна, кафеава, тен Филип Хугонард е француски фотограф со седиште во Париз. Роден во 1972 година, неговиот интерес за нови технологии го натера да се занимава со дигитална фотографија на многу рана возраст и на крајот да добие диплома во применети уметности. Тој ги истражува многуте начини на кои овој медиум овозможува да се создадат оригинални уметнички дела. Тој сака да патува низ светот и се обидува да ја долови затегнатата убавина на широки отворени простори, бура на мегалополизи и знаци на човечко отсуство и присуство. Во својата желба да открие нови работи и да ги сподели овие откритија со другите, тој претставува светски свет : нашиот свет. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Синиот влез во продавница во центарот на рамката.

Главните карактеристики

Избор на клиент