.

.

Дорман 948-Мотор На Прозорецот За Вентилација На Страната На Возачот За Специфични Модели На Крајслер Доџ Рам Одговара На Доџ Гранд Караван

Дорман 948-Мотор На Прозорецот За Вентилација На Страната На Возачот За Специфични Модели На Крајслер Доџ Рам Одговара На Доџ

DEN 478.72

Пристапност
Во достапна форма

Овој мотор на прозорецот за вентилација е дизајниран да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот мотор на одредени апликации. Изработен од квалитетни материјали, тој е дизајниран за сигурни перформанси и издржливост. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - овој мотор на прозорецот за вентилација е дизајниран да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот мотор на одредени апликации. Идеално решение - овој мотор е сигурна замена за оригинален дел кој не успеа поради замор, инфилтрација на вода или оштетување од судир. Издржлива конструкција - овој дел е направен од квалитетни материјали за да се обезбедат сигурни перформанси и долг работен век. Доверлив квалитет-дизајниран во Соединетите држави и поддржан од повеќе од еден век извонредност на автомобилскиот резервен пазар. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница.

Главните карактеристики

Избор на клиент