.

.

Трговска марка ликовна уметност „Starry Sky“ платно уметност од Мишел Меккуло

Трговска марка ликовна уметност „Starry Sky“ платно уметност од Мишел Меккуло

DEN 1.00

Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Мишел МекКалоушубјект : Апстракт Стил : Задебелен и еклектичен модерни производ Тип : галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има светло сино апстрактен состав опкружен со гранки на дрвја. Истакнати бои : сива, светло сина, црна, сина, кафеава работа на Мишели е живописна и полна со енергија. Нејзината работа има стил сите свои. Мишел создава уметнички дела повеќе од 30 години. Таа во голема мерка е самоукана освен некои часови во средно училиште. Работа со многу различни медиуми со текот на годините, вклучувајќи масла, акрилици, пастели, јаглен и многу повеќе. Мастила за алкохол стана вистинска loveубов кон неа во средината на 2000 -тите од тоа време Мишел научи да работи интимно со мастила на многу површини, вклучувајќи плочки, стакло, метал и многу повеќе. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Светло сино апстрактен состав опкружен со гранки на дрвја.

Главните карактеристики

Избор на клиент