.

.

ВЕНУС Софи се качи на килим од областа на Шаг, Слоновата темно сива боја, 5'3 7'6

ВЕНУС Софи се качи на килим од областа на Шаг, Слоновата темно сива боја, 5'3 7'6

DEN 2207.04

Пристапност
Во достапна форма

Достапно во повеќе големини. Овие мечили со среден куп (1,77 ”), се совршен избор кога изгледот повикува на топла, декоративна димензија и рамнотежа, особено во современите простории, декор со шик и големи простори за живеење. Моќта се наomираше во Египет. Редовно вакуум (по можност еден без барови со тепачки) и место чисто; За тешки дамки, се препорачува професионално чистење на килим; Ротирајќи ги килимите на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно носење од сообраќај на нозе и тежина на мебел. За употреба на тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за задржување помеѓу заштитата.Колекцијата на килими на Венера Шаг. Ние даваме се од себе за да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме, ве советуваме дека постои одредена варијација. Без поддршка, подлога за килим (продадено одделно) се препорачува за да се спречи менување и лизгање. За непосредно украсување на преуредување, овој килим е еден од најлесните и најмодерните начини за освежување на просторијата со карактер и стил . Користете заштитници на килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнети купови. Венералите на Венера се прават со употреба на меки, но сепак издржливи синтетички предива во густ купол за високи перформанси и висок стил. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може да варираат малку. Стилски додаток за секоја просторија. Висина на купот : 1,77 во .

Главните карактеристики

Избор на клиент