.

.

Двор Алисија Југозападен Внатрешен Надворешен Тепих, 6 '7 9 ' 6

Двор Алисија Југозападен Внатрешен Надворешен Тепих, 6 '7 9 ' 6

DEN 1509.60

Пристапност
Во достапна форма

Колекција На Теписи Во Дворот Лесна Нега За Сите Временски Теписи?колекцијата на Дворот е создадена за денес?внатрешен/надворешен начин на живот. Правосмукалка (по можност една без шипки за тепање) редовно и чиста на самото место; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на тепих; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот . Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови . Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. 100% Полипропилен . Живеат Подобро. Овие прекрасни, но практични килими го носат украсувањето на отворено на следното ниво со нови дизајни во модни бои и дезени од класични до современи. Заштедете Пари. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Висина на купот : 0,25 инчи. Отпорен на вода што го прави совршен за надворешна употреба . Сафавиех разви специјален ткаен сисал кој постигнува сложени дизајни кои се толку лесни за одржување, едноставно го чистите вашиот килим со градинарско црево.Продавница Safavieh на . Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Додатоци во животниот стил слики не се вклучени . Изработени со подобрен материјал за дополнителна издржливост, килимите во Дворот се претходно координирани за да работат заедно во сродни простори внатре или надвор од домот.

Главните карактеристики

Избор на клиент