.

.

Арисун ZP 205 60R 91H гума

Арисун ZP 205 60R 91H гума

DEN 2.67

Пристапност
Во достапна форма

Arisun ZP01 е цела сезонска гума што е дизајнирана за употреба на лесни камиони и SUV. Четири широки жлебови ја принудуваат водата од гумата за да го намалат ризикот од хидропланирање на влажни патишта, а големите блокови на рамото на ZP01 ставаат повеќе гума на патот за да ги зголемат перформансите на аголот. Наменето за употреба на лесни камиони и SUV. Се одликува со четири широки жлебови кои ја отстрануваат водата од гумата за да го намалат ризикот од хидропланирање на влажни патишта. Забележаното централно ребро го подобрува одговорот на управувачот. Изградени со големи блокови на рамото кои ставаат повеќе гума на патот за подобрување на можностите за свиоци.

Главните карактеристики

Избор на клиент