.

.

Трговска марка ликовна уметност „Reine Blue час“ платно уметност од Хавиер де ла Торе

Трговска марка ликовна уметност „Reine Blue час“ платно уметност од Хавиер де ла Торе

DEN 2601.60

Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Хавиер де ла Торезубјект : Пејзаж-апеститл : Природно модерен проток Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има пејзаж покриен со снег опкружен со вода. Квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Хавиер де ла Торе „Рајн сина час“ платно уметност.

Главните карактеристики

Избор на клиент