.

.

0. КТ тркалезна кубна цирконија прстен за редење во сребро сребро

0. КТ тркалезна кубна цирконија прстен за редење во сребро сребро

DEN 3.33

Пристапност
Во достапна форма

Овој прекрасен 0,48 карати тркалезни кубни цирконија за редење во сребро е класичен и безвременски. Одликувајќи се со бела кубна цирконија, овој прстен е внимателно направен во чисто 925 сребро. Родиум финиш го обложува овој прстен за да се обезбеди сјајот да трае подолго. Овој кубен цирконија прстен доаѓа привлечно спакуван во кутија за подароци за потписи. Ораво 0,48 карати околу кубниот прстен за редење цирконија во Стерлинг Сребрен скапоцен камен : Кубна цирконија. Тежина на карат од камера : 0,48 карат вкупна тежина. Облик : круг. Големина на камен : 2,5 x 2,5 мм. Поставување : Безел. Спецификации на прстенот : Метал : Стерлинг сребро. Заврши : Родиум. Тежина : 1,3 грама. Должина : 0,75 инчи. Ширина : 0,75 инчи. Висина : 0,75 инчи. Достапни големини : 5, 6, 7, 8, 9. Овој прстен доаѓа во атрактивна кутија за подароци за потпис.

Главните карактеристики

Избор на клиент