.

.

Карат Т.В. Дијамант Стерлинг Сребрено срце Хало Филигран прстен

Карат Т.В. Дијамант Стерлинг Сребрено срце Хало Филигран прстен

DEN 3.33

Пристапност
Во достапна форма

Предложете му на вашата сакана личност со овој прекрасен прстен за ангажман на Хало Хало со дијамантско срце. Изработено до совршенство во сјајно сребро, овој прстен се одликува со заслепувачки дијамант, заслепувачки дијамант (G-H, I3) во центарот и 20-тина, асврт и путер-поставени блескави дијаманти (H-J, I3) кои формираат хало и подобрување на филигранскиот мотив. Овој дијамантски срцев прстен е засилен со висок полски финиш и прави убав додаток на секоја колекција на накит. Миабела 1/5 Карат Т.В. Дијамант Стерлинг Сребрена срцева ореол Филигран прстен : Изработен во сребро. 1/5 КТ. Т.В. Дијаманти. Боја на дијаманти : G H. Diamond Clarity : I3. Prong, Pave и Buttercup поставени камења. Ширина на опсегот : 1,8 мм. Април Април. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Спакувано во кутија за подароци.

Главните карактеристики

Избор на клиент