.

.

Грејач Црево Одговара изберете: 2008-ТОЈОТА ХАЈЛЕНДЕР

Грејач Црево Одговара изберете: 2008-ТОЈОТА ХАЈЛЕНДЕР

DEN 1311.84

Пристапност
Во достапна форма

Гејтс Мали I. D. Обликувано Црево За Течноста за Ладење е фабрички обликувано црево во стилот НА OEM за да одговара денес на помалите, поцврсти моторни прегради. Може да се користи за апликации за ладење, вода и воздух. Одобрени за морски апликации.Слично на спецификациите НА ОЕМ.Ги има сите квалитетни карактеристики На Портите Обликувано Црево за Течноста за Ладење.Дизајниран да се спротивстави на електрохемиската деградација-водечка причина за откажување на цревото.Внатрешните дијаметри се движат од 1/4Γ ДО 1γ.Исполнува SAE 20r3 тип ec Класа Д-1 И д-2 спецификации.Температурен рејтинг : - 40А Ф ДО 275А Ф (- 40А Ц ДО 135А В) во апликациите на цревото за течноста за ладење.Забелешка : Гејтс препорачува замена на стандардниот погон на црви и стегите натоварени со пружини со Стеги За Напојување На Портите(Р) СБ секој пат кога ќе се инсталира ново црево за течноста за ладење.Гејтс-Управувано Од Можноста КЛИМА Грејач Црево Одговара Изберете : 2008-2013 ТОЈОТА ХАЈЛЕНДЕР 6 Цил 3.5 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Главните карактеристики

Избор на клиент