.

.

Eureka Solitaire шатор EU28307

Eureka Solitaire шатор EU28307

DEN 3184.00

Пристапност
Во достапна форма

Ако сакате да патувате брзо и да го осветлите шаторот за кампување со 1-члена Еурека, е подготвен за вашата следна соло авантура. Омилен на ранци насекаде, овој шатор во стилот на биви има врвна влезна врата за лесно да се вклучи и надвор. Шатор со обрач од 2 пол, стил налик на биви. Издржлива рамка од фиберглас од 6,3 мм. Најлон пол ракави. Три невреме момче испадна на мува. Вклучува 2 џебови за складирање и 1 јамка на фенерче.

Главните карактеристики

Избор на клиент